Donanımlı Ekip Ve Etkin Tedavi Sayesinde KKKA Hastalığını Yendi
22 Ağustos 2022

 

Ateş, halsizlik şikayetleriyle ilçeden sevk ile hastanemize gelen 44 Yaşındaki erkek hastamıza yapılan tetkikleri sonucunda uzmanlarımız tarafından KKKA (Kırım Kongo Kanamalı Ateşi) hastalığı teşhisi konularak Yoğun Bakım Ünitemizde tedavi altına alındı.

Reanimasyon Yoğun Bakım Ünitesinde 4 gün solunum cihazına bağlı olarak tedavisine devam edilen hastamızın Yoğun Bakım Uzmanlarımız, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanlarımız, Hematoloji Uzmanımız, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanlarımız, Yoğun Bakım hemşirelerimiz ve yardımcı personellerimizin de bulunduğu ekip tarafından 12 gün süreyle takip ve tedavisi yapıldı.

Her iki kolda kompartman sendromu (kas içi aşırı kanama veya ödem ile başınç artışından dolayı kas ve sinir dokusunun etkilenmesi) tanısı konulan ve uzuv kaybı riski bulunan hastamıza Başhekim Op. Dr. Hasan Keser tarafından fasyotomi açılarak kollarda oluşan basınç azaltıldı ve hastamız kollarını kaybetme riskinden kurtuldu.

12 gün süreyle Yoğun bakımda tedavisi yapılan hastamızın genel durumunda iyileşme göstermesi üzerine tedavisine devam edilmek üzerine Enfeksiyon Hastalıkları Servisimize nakli gerçekleştirildi. Serviste takibi yapılan hastamız bir hafta sonrasında şifa ile taburcu oldu.

  • 1.jpg
  • DSC_3636.JPG