‘5 Haziran Dünya Çevre Günü ‘ Etkinlikleri
06 Haziran 2024

‘5 Haziran Dünya Çevre Günü ‘ etkinlikleri kapsamında Toplum Ruh Sağlığı Merkezimiz tarafından çevre bilincini artırmak amacıyla çevre temizliği etkinliği düzenledi.
Çevre kirliliğine dikkat çekmek ve çevre koruma bilincinin yaygınlaşmasını sağlamak adına önemli bir farkındalık günü olan 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Toplum Ruh Sağlığı Merkezimiz çalışanları ve danışanları Güzelyalı Beldesi Karanlık Liman Mevkinde sahil temizliği etkinliği gerçekleştirdiler.
Son yıllarda hızla artan nüfus, sanayileşme, kentleşme ve doğal kaynakların hızla tüketimi tüm canlıların geleceğini yakından ilgilendiren ve evrensel boyutta tehlike oluşturan insan eliyle yaratılan çevre kirliliğine neden olmuş yine başta insan sağlığı olmak üzere tüm canlıların sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşmıştır. Önceden doğa kendi kendini yenileyebilir iyileştirebilirken günümüzde bu iyileşmeyi sağlayamaz duruma gelmiş olup iyileşmek için ise insan eline ihtiyaç duymaktadır. Bilinçsizce kirlettiğimiz çevremiz uzun yıllar bundan etkilenmektedir.
Kurumumuza başvuran hastalarımızı iyileştirip sağlığına kavuşturmayı amaç edinen Hastanemizde çevre kirliliği ve atık yönetimi konusunda da büyük bir hassasiyet gösterilmektedir.
  • 2
  • 3