Kardeş Şehir Osnabrück'ten Gelen Alman Hastamızdan Teşekkür
23 Mayıs 2024

KARDEŞ ŞEHİR OSNABRÜCK’TEN GELEN ALMAN HASTAMIZDAN TEŞEKKÜR
Turist olarak ilimize gelen Almanya vatandaşı 82 yaşındaki Karl-Heinz Hermann Schomaker, park halindeki tur otobüsünün merdivenlerinden 5 Mayıs 2024 günü arka üstü düşerek ciddi bir kafa travması geçirmesi sonucu komaya girdi.
Ambulans ile Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanemizin Acil Servisine getirilen hastamıza İlk müdahale Acil Tıp Uzmanımız Dr. Miraç Duruk tarafından yapıldı. Yapılan muayene ve tetkikler neticesinde Beyin Cerrahisi Uzmanımız Op. Dr. Cengiz Kara tarafından beyin kanaması saptanan hastamızın Yoğun Bakım Ünitemize yatışı yapılarak tedavi altına alındı. Yoğun Bakım Uzmanımız Dr. Ferhan Demirer Aydemir ve Yoğun Bakım ekibimiz tarafından takip ve tedavisi yapıldı.
Acile başvurusundan itibaren kendi branşıyla ilgili olarak hastayı takip eden Beyin Cerrahi Uzmanımız Op.Dr. Cengiz Kara “ Hastanın ameliyatına gerek olmadığı kanaatine vararak tedavi sürecini buna göre planladık. Şuurunun koma seviyesinden, tümüyle bilinci açık seviyeye gelmesi hastanın eşini ve hasta ile ilgilenen tüm ekibi sevindirdi. Yoğun bakım ve beyin cerrahisi servisinde takip ve tedavisi yapılan hastamız 16 Mayıs 2024 tarihinde salah ile taburcu edilerek Almanya’dan gelen doktor eşliğinde ülkesine döndü. Tedavisine orada devam edilecek“ dedi.
Almanya'nın Osnabrück kentinten şehrimize turist olarak gelen Hastamız Bay ve Bayan Schomaker, her fırsatta yaşadıkları yerin Çanakkale ile Kardeş Şehir olduğunu vurguladılar. Kendileriyle yapılan görüşmede ve servis defterine yazdıkları memnuniyet yazısında, başta Op.Dr. Cengiz Kara olmak üzere, kendileriyle ilgilenen tüm hekimlere, hemşire ve tüm çalışanlarımıza sonsuz teşekkürlerini ilettiler.
Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi ailesi olarak biz de kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
  • 16
  • 13