T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Çanakkale Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Anne Otelimizden 10 Ayda 300 Anne Faydalandı

Güncelleme Tarihi: 17/09/2019

Hastanemiz bünyesinde Ocak 2018 tarihinden bu yana hizmet vermekte olan anne otelimizden 10 ayda 300 anne ve anne adayı faydalandı.

Hem annenin hem de bebeklerin iyileşme sürecini güçlendirmek, yenidoğan bebeklerin anne sütünden mahrum kalmamaları, anne ve bebeğin aynı çatı altında kalması amacıyla oluşturulan Anne Otelimiz 4 oda 8 yataktan oluşuyor. Otel konforunu aratmayan ve annelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmiş olan anne otelinde  Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği ücretsiz olarak veriliyor.

Gebe oteli olarak da hizmet veren Anne Otelimizde Çanakkale İl merkezinde yaşamayan ve yatış endikasyonu gerektirmeyen gerek uzak ilçelerden gerekse adalardan gelen, özellikle kış aylarında olumsuz hava şartlarından dolayı ulaşımın aksayabileceği dönemlerde doğumu yaklaşmış olan anne adaylarımız doğum sürecini otelimizde misafir olarak bekleyebiliyor.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ufuk Tali yapmış olduğu bilgilendirmede “Halkımızın beğeni ve memnuniyetini toplayan Anne Otelimizde yeni doğan yoğun bakımda yatan bebeklerimizin anneleri kalır, emzirme saatlerinde bebeklerinin yanına çıkarlar ve istirahatlerini yaparlar. Amacımız anne ve bebeğin aynı çatı altında olmasını sağlamak. Aynı zamanda Çanakkale il merkezinde yaşamayan ve yatış endikasyonu gerektirmeyen doğumu yakın anne adayları da buradan faydalanıyor. Hastane içerisinde olmalarına rağmen böyle sıcak bir ortamda kalabilmeleri anneleri ve aileleri mutlu ediyor."dedi.


  • DSC_0282.JPG
  • DSC_0106.JPG
  • DSC_0111.JPG
  • DSC_0119.JPG
  • DSC_0122.JPG