T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Çanakkale Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Yanık Ünitemizde İlk Operasyon Gerçekleştirildi

Güncelleme Tarihi: 17/09/2019

YANIK ÜNİTEMİZDE İLK OPERASYON GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Geçtiğimiz ay hastanemiz bünyesinde hizmete başlayan ve Çanakkale bölgemizde ilk olan Yanık Ünitemizde başarılı cerrahi girişimlere imza atılıyor. Her türlü yanığın tedavi edildiği ünitede greft tedavisi de uygulanıyor.

Yanık üzerine eğitimi bulunan 5 uzman sağlık personeli ve 1 hekim kadrosu ile halkımıza hizmet sunan Yanık Ünitemizde ilk kez greft tedavisi uygulandı. Diz bölgesinde  kimyasal maddeyle oluşan yanık sonucunda doku defekti bulunan 55 yaşındaki erkek hastaya yine kendisinden alınan sağlam doku ile yanıklı bölgeye nakil uygulandı.

Yanık Ünitesi Sorumlu Hekimi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Melih Bozyel yapılan işlemle ilgili şu bilgilere yer verdi “Yaklaşık 1 ay önce hizmet vermeye başlayan Yanık Ünitemizde hastalarımızın ilk müdehaleleri yapılarak daha sonraki tedavilerini planlıyoruz. Gerek duyulduğunda ise Türkiye’deki yanık portalıyla koordine olup uygun merkezlere naklini sağlamaktayız. Yanık Ünitemizde kimyasal yanık sonrası yanmış dokunun sağlam dokuya kadar temizlenerek yine aynı hastanın kendisinden uygun bölgeden alınan kısmi deri dokusuyla defektif alan greftlenmiştir. Bu operasyon ünitemizde yapılan ilk ameliyat olma özelliğini taşımaktadır.Yanık Ünitemizde eğitimli ve tecrübeli bir ekiple Çanakkale ve bölgesine en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktayız. Bu sayede hastalarımız ünite şartlarında tedavileri yapılarak il dışına gitmelerine gerek duyulmayacaktır.”