Çanakkale Mehmet Akif Ersoy
Devlet Hastanesi

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü
Çanakkale Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Tarihçemiz

Güncelleme Tarihi: 11/04/2018

mehmetakifersoy 1.jpgmericalemdar 1.jpg
eski bina.JPG
Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Çanakkale Devlet Hastanesi Meriç Alemdar Binası Çanakkale Devlet Hastanesi Merkez Binası Hastanemiz ilk olarak 1 Mart 1920 tarihinde donanma komutanı Hasan Rahmi Paşa ve Alman asıllı eşi Hadiye hanıma ait ve bugün 18 Mart ilkokulu olan binada 25 yataklı olarak açılmıştır.

Hastane binasının yetersizliği nedeniyle 1935 yılında il merkezinde bulunan bölgeye 50 yataklı Memleket Hastanesi inşasına başlanmış ve Aralık 1938 de hizmete girmiştir.

18 Aralık 2005 tarihinde SSK Hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesiyle 1990 yılında kurulan 100 yataklı Çanakkale SSK Hastanesi Bahattin ve Huriye Demircioğlu Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Binası adını alarak hastanemiz bünyesine bağlanmıştır.

26 Ağustos 2016 tarihinde TSK’dan Sağlık Bakanlığına devredilen Asker Hastanesi hastanemiz bünyesine bağlanarak Çanakkale Devlet Hastanesi Meriç Alemdar Binası olarak hizmet vermeye başlamıştır.

2014 yılında temeli atılan Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi binamıza 30 Ekim 2017 tarihinde taşınılarak tüm birimlerimiz ile hizmet verilmeye başlanmıştır.

Çanakkale Devlet Hastanesi merkez binamızda halen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü, Ameliyathane, Göz Servisi ve Göz Merkezi, İntaniye Kliniği, Psikiyatri Kliniği branşları ve diğer branş poliklinikleri hizmete devam etmektedir.

Çanakkale Devlet Hastanesi Meriç Alemdar ek binamızda ise poliklinik hizmetimiz devam etmektedir.