T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Çanakkale Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hastanemiz Bahçesinde 'Dumansız Hava Sahası' Uygulaması

Güncelleme Tarihi: 17/09/2019Hastanemizin girişlerinde ve bahçesinde sigarasız alanlar oluşturuldu. Hastaların ve sigara içmeyenlerin Hastaneyi çevreleyen sigarasız alanla dumandan rahatsız olmaması amaçlanıyor.
Bilindiği üzere 4207 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun ile bugün birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de kamuya açık tüm kapalı alanlarda tütün ürünlerinin tüketimi yasaklanmıştı. Bu kanun çerçevesinde Sağlık Bakanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşlarının bahçelerindeki bazı bölümler ‘Sigarasız Alan’ ilan edilmişti.

Hastanemiz sigarayla mücadele çalışmaları hakkında bilgi veren Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali yaptığı açıklamada;" Hastane olarak mümkün olduğunca sigara içilen alanları azaltmak, içmeyenleri korumak adına özellikle hastaneye giriş kapılarının önünde ve çevresinde sigarasız alanları oluşturduk. Hastane binalarımızın 2-3 metre etrafında şeritlerle çizerek de sigara içilmez yazdık ve hastanenin çevresinde sigara içilmiyor. Yapılan uygulama hastalarımız tarafından da desteklenmiş ve olumlu tepkiler almıştır. Bu da  toplumumuzun bilinçlendiğini göstermesi açısından sevindiricidir. Ancak yine de sigara içenlerin oranı oldukça yüksek olup sigarayı bıraktırmak birincil görevimizdir. Bunun için hastanemizde bulunan Sigarayı Bırakma Polikliniğimize başvurmalarını önermekteyiz.”dedi.

  • DSC_0014.JPG
  • DSC_0019.JPG
  • DSC_0021.JPG