T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Çanakkale Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hastanemizde 24 Saat İçinde İkinci Organ Bağışı

Güncelleme Tarihi: 17/09/2019

HASTANEMİZDE 24 SAAT İÇİNDE İKİNCİ ORGAN BAĞIŞI

Henüz bir organ bağışının üzerinden 24 saat geçmeden Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde yine yeni bir Organ Bağışı daha yapıldı.

3 gündür Beyin kanaması teşhisi ile Genel Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi görmekte olan 68 yaşındaki Meryem Güder’in tüm müdahalelere rağmen yaşam mücadelesini kaybederek beyin ölümü gerçekleşti.

Güder ailesinin ikisi kız, üçü erkek beş evlatları annelerinin beyin ölümünün gerçekleşmesinden sonra “Organ Bağışlama” kararını verdiler. Bu duyarlı kararları doğrultusunda Meryem Güder’in bağışlanan organlarından bir böbrek ve karaciğeri Bursa Uludağ Üniversitesinde, bir böbreği ise Bursa Acıbadem Hastanesinde tedavi gören hastalara nakledilmek üzere alındı.

Organ Bağışı Koordinasyon Birimi ekibine yaptıkları özverili çalışmalardan dolayı teşekkür eden Hastanemiz Başhekimi Op. Dr. Ufuk Tali “Hastanemizin tüm birimleri çok güzel işler yapmaktadırlar. Her bölümümüze gerçekleştirdikleri tıbbi hizmetler için teşekkür ediyoruz. Hiç birini diğerinden ayırmamız mümkün değildir her hizmet ekip çalışmasının bir ürünüdür. Her bakımdan Ülkemizin en iyi Hastanesi olmak iddiasındayız ve birimlerimiz çalışmaları ile bunu ifade etmektedir.

Ancak “Organ ve Doku Nakli Koordinasyon Birimi” daha farklı bir konumdadır. Türkiye’de örnek bir çalışma gösteren bu Birimimiz T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yıllardır sürekli olarak takdir alan bir ekiptir. 2013 yılında “Türkiye Birincisi” unvanı almış ve sürekli Türkiye’de ilk sıraları terk etmemiş örnek yapılanma birimimizdir. Koordinasyon ekibimize teşekkür ediyorum.” Dedi.