T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Çanakkale Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Bir Hayat Öyküsü

Güncelleme Tarihi: 17/09/2019

Hayata Gözümüzü Açtığımız Andan İtibaren Yanımızda Olanlar “İyi ki Varsınız”

Biga Devlet Hastanesi’ne doğum yapmak üzere başvuran anne adayına doğumun riskli olmasından dolayı sezaryenle bebeğin alınması uygun görülüyor. Biga Devlet Hastanesi’nde görevli Kadın Doğum Uzmanı babasının cenazesine katılmak için izinli olmasından dolayı hastanede bulunmuyor. Anne ve bebeğin durumu risk altında olduğu için karayolu ve havayolu ambulansı kullanılamıyor. Dakikaların bile son derece önemli olduğu bu anlarda farklı bir yol izlenerek Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet hastanesinde görevli Uz. Dr. Enzar Töre ve Ebe Buse Alim ambulans helikopterle Biga Devlet Hastanesinde bulunan hastaya ulaştırılıyor.

Sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilen sezaryen operasyonunun  ardından doktor ve ebe eşliğinde anne ve bebek gözlem amaçlı hastanemize hava ambulansıyla naklediliyor. 

Sağlık için tüm imkan ve olanakların sonuna kadar kullanıldığını belirten hastanemiz Başhekimi Op. Dr. Ufuk Tali “ Anne ve bebeğimizin durumu gayet sağlıklıdır. Hayata gözlerimizi açtığımızdan itibaren yanımızda olan tüm sağlık personelimize minnet borçluyuz.  Sağlıktaki gelişmeler ve olanaklar sonuna kadar halkımızın hizmetine sunulmuştur. Tereddüt dahi etmeden vazifelerini yerine getiren  hekim arkadaşım Op. Dr. Enzar Töre’yi ve ebe Buse Alim’i tebrik ediyor ellerine sağlık diyorum.” dedi


  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • DSC_0003 (1).JPG
  • DSC_0007 (1).JPG