T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Çanakkale Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hiç Düşündünüz mü Kaç Kişi Olarak Tekrar Hayata Döneceksiniz

Güncelleme Tarihi: 17/09/2019


4 gün önce evinde beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılan 64 yaşındaki Hikmet Çetin, Hastanemiz Yoğun Bakımında sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybederek beyin ölümü gerçekleşti.

Hastanemizin Organ ve Doku Nakli Koordinatörleri Uz. Dr. Azem Ülkü, Hemşire Emine Karakaya ve Yeliz Baykala’nın yapmış olduğu görüşmeler sonucu aile, organlarını bağışlama kararı aldı. Bunun üzerine Hikmet Çetin ‘in 2 böbreği Bursa Acıbadem Hastanesi’ne Karaciğeri ise Antalya Medikal Park Hastanesi’ndeki hastalara nakledilmek üzere alındı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Uz. Dr. Azem Ülkü “64 yıllık yaşamında herkese yardımcı olan Hikmet Çetin son nefesinden sonra da üç kişinin yaşamına dokundu. İki böbrek hastası ve bir karaciğer yetmezliği olan 3 kişi onun sayesinde sağlıklı yaşama kavuşacaklar. Ailesine verdikleri bu olağanüstü kutsal karardan dolayı sonsuz teşekkürler. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.” Dedi.

Özverili ve başarılı çalışmalarından dolayı Organ ve Doku Nakli Koordinatörlerimizi takdir eden Hastanemiz Başhekimi Op.Dr. Ufuk Tali, 3 kişinin hayata tutunmasına vesile olan Hikmet Çetin’e Allah’tan rahmet duyarlı ailesine başsağlığı dileklerini bildirdi.  • IMG-0352.JPG