T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Çanakkale Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Doğa Ve Müziğin İyileştirici Etkisi

Güncelleme Tarihi: 17/09/2019


Psikiyatri hastalarımızın kendilerini rahat, huzurlu ve mutlu hissetmeleri, panik ve kaygı bozukluğu yaşamadan hizmet almalarını sağlamak amacıyla poliklinik katımızda duvarlarımız yağlı boya doğa resimleri ile süslenerek aynı zamanda müzik yayını yapılmaya başlanmıştır.

Ruhsal bozuklukların tedavisinde resmin, sanatsal faaliyetlerin ve müziğin etkileri herkes tarafından bilinmektedir.Osmanlı döneminde ruhsal hastalıkların tedavisinde en fazla kullanılan yöntemlerdi bunlar. Bunun yanında sadece ruhsal değil felçlerde, kas hastalıklarında, Parkinson hastalığında, nörolojik ve psikolojik baş ağrıları ve vücut ağrılarında, şeker hastalığında, kalp-damar hastalıklarında, alerjik hastalıklarda, astım benzeri solunum sistemi hastalıklarında, psikosomatik hastalıklarda, motivasyonu, kendini iyi hissetme duygusunu, yaşama gücünü artırmada, bedeni ve beyni rahatlatmakta etkili olmaktadır.

Resim ve müziğin iyileştirici etkisini göz ardı etmeyerek hastanemize uyarlayan hastane yönetimimiz, hastalarımızdan ve yakınlarından gelen olumlu görüşlerden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.


  • hastane yönetimi.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg