T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Çanakkale Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Dünya Bipolar Günü Etkinliği

Güncelleme Tarihi: 17/09/2019

İNSANLAR BİTKİLER GİBİDİR BİR AÇARLAR BİR SOLARLAR..

DÜNYA BİPOLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Bipolar bozukluk; genetik ve tıbbi nedenlerle ortaya çıkan, depresyon ya da mani dönemi olarak adlandırılan ciddi duygu durum dalgalanmalarına sebep olan, bu dalgalanmaların yaşam boyu devam ettiği psikiyatrik bir bozukluktur.

Dünya genelinde bipolar bozukluğa bakışla ilgili farkındalık yaratmak, toplumu bipolar bozukluk ile ilgili bilgilendirmek için 30 Mart, Dünya Bipolar Günü olarak belirlenmiştir ve çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

Hastanemiz bünyesinde faaliyet gösteren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM), Dünya BipolarGünü’nündefarkındalık sağlayabilmek amacıyla 17 burda  alışveriş merkezinde danışanları ile buluştu.

Danışanların yıl içerisinde yaptıkları el emeği göz nuru hediyelik eşyaları açılan stantta sergilenirken,  hastalığı tanıtıcı broşürler dağıtıldı.

TRSM Sorumlu Hekimi Uz.DrÖzlem Öztürk Şahin, Psikiyatri Kliniği Sorumlu Hekimi Uz.Dr. Alp Akça ve TRSM sağlık personelinin de bulunduğu etkinlikte “Dünya Bipolar Gününü bazen coşkuyla bazen öfkeyle kutluyoruz! İnsanlar bitkiler gibidir bir açarlar bir solarlar.. biz bipolarlar ise bu mevsim geçişlerini daha sert ve haşin yaşarız.. Dünya Bipolar Günümüz kutlu olsun” denildi.

Danışanların memnuniyetini dile getirdikleri etkinlik pasta kesilerek ve sohbet edilerek son buldu.