Çanakkale Mehmet Akif Ersoy
Devlet Hastanesi

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü
Çanakkale Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kaya Ailesinden Beş Fidan

Güncelleme Tarihi: 10/04/2018

KAYA AİLESİNDEN BEŞ FİDAN

Muammer KAYA Çanakkale’de iz bırakan bir büyük insan. 60 yıllık yaşamında çok dostlar biriktirdi. Yardımseverliği, çalışkanlığı, hoş sohbeti ve insanlara yaklaşımı ile Cevatpaşa mahallesi bölgesinde yaşayan herkes tarafından sevilen bir kişiydi.

17 Kasım Cuma günü Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi gözşikayetleri için geldiğinde eşine şunları söylemişti: “Hastaneye gelmişken organ bağışı da yapalım.

Ancak göz doktorumuz sorununun göz değil nörolojik olduğunu tespit ederek Nöroloji uzmanına yönlendirdi. Aynı gün Nöroloji servisine yatırıldı ve sağlığında olumsuz gelişmeler ilerledi. Kaldırıldığı Yoğun Bakım Ünitesinde maalesef 22 Kasım Çarşamba günü BEYİN ÖLÜMÜ gerçekleşti.

Organ Bağışı için eşi ve kızı ile görüşüldüğünde çok büyük acılarını içlerine gömerek büyük fedakârlığı yaptılar. Zaten kendi arzusunu bize ifade etmişti diyerek O’nun vasiyetini yerine getirdiler.

Geçtiğimiz günlerde daha önce bağış yapan fedakâr ailelerimiz merhum ve merhume yakınları için Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Bahçesine fidan dikmişlerdi. Yeni taşındığımız Hastanemizde de ilk Organ Bağışı yapan ailesi oldular. KAYA ailesi de bugün beş kişinin yaşamına dokundu. Artık bir karaciğer hastası ölümden kurtulacak, iki böbrek hastası diyalize gitmek zorunda kalmayacak ve iki insanın bundan sonraki hayatında tekrar görebilmesi için ışık olacak Çanakkale Organ Nakli İl Koordinatörü Uzm. Dr. Azem ÜLKÜ ve Çanakkale MAE Devlet Hast. Organ Nakli Koordinatörü Hemş. Emine KARAKAYA,

Hemş. Yeliz BAYKALA tarafından organ bağışı organizasyonu tüm detaylarıyla hiç bir aksaklık olmadan tamamlandı.
Yaşadığı sürece insanlara destek olan Muammer KAYA artık başka insanların hayatlarını devam etmelerini sağlayarak onların bedenenlerin de yaşamaya devam edecektir.